Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Vypadám jak puberťák, může za to Pfizer?

21. 10. 2021 21:43:19
,,To máš (to má) po tom očkování," slýchám stále častěji. Ať máte jakýkoliv lehce nevysvětlitelný zdravotní problém, může za to vakcína. I za alergie prý může. Dnes mi to dokonce řekl jeden lékař, což mě vyburcovalo k psaní.

Předem bych moc ráda pozdravila mé čtenáře - ,,ahoj všichni."

Vím, dlouho jsem nic nenapsala, ale tak moc jsem se ponořila do mé práce, která mě baví a naplňuje, že je ze mne čokoholik - jak mentálně, tak vzhledem. A jelikož je konkurence veliká, tak je to prostě honička, bejt v Čechách čoko jednička - což zdaleka nejsem, i když už se o to dva roky snažím ;)

Mám rozepsaných několik blogů, ať už o Itálii, kde jsem byla v létě a kde jsem si zase uvědomila, jak moc jsem ráda, že jsem zpět doma v Praze nebo blogy vzpomínkové, protože vzpomínám stále a ráda. Jen nějak nenacházím čas, jelikož mně jeden blog zabere několik hodin u PC.

Jinak pan Božský je stále božský, tady se díky Bohu taky za ty tři a půl roku nic nezměnilo, takže všude říkám:,,Hlavně ať je to zdravíčko."

Dostala jsem se totiž zase do životní fáze, kdy jsem absolutně šťastná a nic bych neměnila. Jsem velký optimista a mám ráda všechno a všechny kolem sebe. I ty, co mi v minulosti ublížili. Miluju rána s vůní kávy, pracovní dny, které voní po čokoládě a večery s vůní buřtů od táboráku, ryb z grilu a vína. Čím dál víc obdivuji krásy Prahy i ostatních českých měst, kochám se krajinou, jak na chalupě, tak při mých pracovních cestách a vychutnávám si každý den.

Né, nic jsem nehulila a vína mám teprve první dvojku ;)

Táhne mi na půl století a já si přeju pro sebe a pro lidi co mám ráda jen to jediné - zdraví!

I proto jsme se já a všichni moji blízcí nechali očkovat. Já jsem dennodenně mezi lidmi, a když jim ukazuji náš sortiment na tabletu, máme hlavy tak blízko u sebe, že si skoro funíme na krk. Naše čoko zboží je také v Kauflandech, takže i v době největší pandemie, jezdila jsem do obchodů objednávat a porovnávat zboží. Ano, mám z této nemoci respekt a znala jsem osobně i holčinu, která na Covid zemřela. A i když jsem naočkovaná, stále dodržuji 3 R.

Jenže podle mne to jedno R ze mne udělalo puberťáka.

V létě jsem vyměnila respirátor za roušky. V Itálii stačily a v tom vedru by se jeden v respirátoru udusil. Po krátkém čase se mi na krku objevilo pár malých pupínků. Přisuzovala jsem to tomu, že jsem dva týdny předtím přestala ze dne na den kouřit ty moje tři cigarety denně, a že se mi prostě čistí pleť.

Po dalších čtrnácti dnech jsem měla pupínků plný krk, takže jsem se vrátila k respirátoru - české výroby, zakoupenému v lékárně. Nic naplat, po dalším týdnu byla plná i tvář a já běžela k obvodní lékařce s tím, že už ta kyselá jablka přes plot krást nebudu, že i to kyselé víno, co tak miluju vynechám, hlavně ať to zmizí. Paní doktorka mi předepsala protialergický lék Desloratadine Actavis a poslala mě na kožní.

Sehnat v dnešní době kožaře, když nechcete čekat tři měsíce, to je zázrak. Nakonec se mě ujal milý a mladý pan doktor na klinice estetické medicíny a dal mi rady - žádný krém (je fakt, že jsem jeden a ten samý používala tři roky, což je prý hodně špatně a navíc se mi v tom italském vedru mohl zkazit), nemýt se vodou, nosit co nejméně respirátory. ,,Z jídla tohle nemáte, když to nepálí a nesvědí. S touto antibiotikovou mastí jste za dva týdny v pohodě," řekl a já mu naivně věřila.

Přestala jsem jíst jablka a pít víno (pro jistotu), zakoupila jsem si v lékárně čistící roztok, mast i bylinkové čaje, respirátor nosím jen když opravdu musím a pupínky už mám i na čele. Když už se mě pomalu lekli i v práci, obrátila jsem se na mého alergologa.

,,Nepálí, nesvědí, nic nepomáhá a jste očkovaná? Tak to máte z toho! S tím já vám nepomůžu." Řekl rozhodně. ,,A pane doktore, to už takhle budu vypadat pořád? Vždyť já se s pupínkama trápila celé dospívání a až moře a sluníčko ze mne udělali docela pohlednou holku. Co mám jako teď dělat, když si myslíte, že za to může Pfizer?"

,,Nic, teď musíte jen čekat, jestli si s tím vaše tělo poradí, ale nikomu neříkejte, že Vám tohle řekl lékař!"

Tak já vám teda nevím, ale můj ex je doktor, jeho bratr je lékař, moje kamarádky jsou zdravotní sestry, mám kolem sebe inženýry, učitele, prostě žádní blbci a všichni, ale opravdu všichni jsou naočkovaní a nikomu nic není.

A tak by mě zajímalo, jestli někdo z vás, z mých čtenářů, měl po očkování nějaký trabl. Ale nemyslím tím únavu (to bude podzimem), kila nahoře (ta máme z home office) nebo rychle se zhoršující zrak (za což může každodenní užívání mobilů a počítačů).

Rozmáhá se nám tu totiž takový nešvar a to je, že se jakýkoli zdravotně nevysvětlitelný problém (občas i vysvětlitelný) hodí na očkování ;)

Autor: Karla Šimonovská - Slezáková | čtvrtek 21.10.2021 21:43 | karma článku: 41.93 | přečteno: 13527x

Další články blogera

Karla Šimonovská - Slezáková

Nestěžujme si, v Itálii jsou na tom kvůli Covidu-19 hůř a pořád se usmívají

Zdraví je v životě to nejdůležitější, to ví každý, ale spousta lidí si to v tom každodenním shonu neuvědomuje. Proto miluju italskou mentalitu, oni si totiž umí užívat života stále. I v těžkém období.

21.11.2021 v 18:54 | Karma článku: 44.45 | Přečteno: 9584 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

Milé a nemilé překvapení aneb Bloger roku 2020

Blogeři nejsou za své blogy placeni, jak si mnozí myslí, ale psaní je baví, naplňuje a stmeluje. Když se sejdou, nikdo si na nic nehraje, všichni jsou si rovni, ať už jsou to lékaři, podnikatelé, profesoři, herci, učitelé atd.

17.11.2021 v 19:23 | Karma článku: 28.24 | Přečteno: 1424 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

Přečkal válku, socialismus i covid aneb Krámek dětství a naděje

Kdo z nás by se nechtěl alespoň na malou chvilku vrátit do dětství, podívat se na místo, kam si chodil kupovat pendrek, vážený nugát nebo mejdlíčko. Já jsem pro vás našla obchůdek, který pamatuje jako děti nás všechny co jsme tady

25.5.2021 v 21:24 | Karma článku: 39.03 | Přečteno: 3798 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ivo F. Cilich

Blogy paní Boškové. V čem je problém?

Tyhle její blogy evidentně iritují mnoho lidí (dokonce víc než ty moje a to je co říct), ale zamysleme se nad tím proč a zda to vůbec stojí za to?

28.11.2021 v 19:00 | Karma článku: 23.40 | Přečteno: 754 | Diskuse

Jan Lněnička

Placená agitka za povinné očkování proti koronaviru

Bob bydlí na vesnici, má za šest tříd obecné, chodí s chlapama do hospody, má motorku, nemá práci ani chuť do ní, bydlí u rodičů, rád se rve, a přesto se dokáže zachovat správně.

28.11.2021 v 18:25 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 469 | Diskuse

Ladislav Jílek

Víra a skutky

Toto je pokus o odpověď na dnešní blog Karla Sýkory nazvaný Víra nebo skutky. Jelikož neotevřel diskuzi, reaguji tímto způsobem.

28.11.2021 v 18:17 | Karma článku: 9.70 | Přečteno: 103 | Diskuse

Karel Trčálek

Bděte a modlete se, abyste obstáli před Synem člověka!!!

Budou znamení na Slunci, na Měsíci i na hvězdách, na zemi úzkost národů, bezradných nad hukotem a příbojem moře; lidé budou zmírat strachem a očekáváním toho, co přijde na celý svět, neboť hvězdný svět se zachvěje!

28.11.2021 v 9:03 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jiří Turner

My nejsme žádná veřejnost!

Na prostranství před obchoďákem stojí stánek, ve kterém mají ve várnicích svařák, medovinu, punč a jiné laskominy. Vedle nabídky mají uvedeno, že nejsou vůbec vánočním trhem a ty nápoje je zakázáno konzumovat na veřejnosti.

28.11.2021 v 8:01 | Karma článku: 39.71 | Přečteno: 4617 | Diskuse
VIP
Počet článků 233 Celková karma 38.21 Průměrná čtenost 3197

Pražanda, která žila 12 let ve střední Itálii, ráda na ni vzpomíná, ale ještě raději vzpomíná na osmdesátá léta v Československu.

Co mě baví? Žít, snít a vzpomínat :) 

Má kniha Zrzavé dětství v socialismu.... jestli se chcete vrátil v čase......, tak tady!

 

Zrzavé dětství v socialismu

Najdete na iDNES.cz